KAFES
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KAFES

PAYLASIM MERKEZi

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tanjevic: Bırakmak, kaçmak olur

YazarMesaj
e_can

e_can

Tanjevic: Bırakmak, kaçmak olur Empty
MesajKonu: Tanjevic: Bırakmak, kaçmak olur   Tanjevic: Bırakmak, kaçmak olur Icon_minitimeSalı Eyl. 11, 2007 9:59 pm

35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda İtalya'ya yenilerek çeyrek finale yükselme şansını kaybeden A Milli Takımı'nın antrenörü Bogdan Tanjeviç, ''Sorumluluk bana ait, omuzlarımda'' dedi.
Türk Milli Takımı'nın şampiyonadaki performansıyla ilgili açıklamalarda bulunan Tanjeviç, ''Sorumluluk bana ait, omuzlarımda. Bu oyunun başlıca kuralı. Federasyonun bana sunduğu şartlar çok iyi, oyuncular maksimum şekilde çalıştılar buna şüphe yok ve davranışları çok iyiydi. Milli formayı seven halkın desteği arkamızdaydı. Beklenen iyi sonucu elde etmek için gerekli tüm koşullara sahiptik'' diye konuştu.
Takım olarak hazırlık dönemini iyi geçirdiklerini ama bunu turnuvaya yansıtamadıklarını kaydeden Tanjeviç, ''Eğer federasyon devam etmemi isterse ben devam ederim. Bu açık. Eğer bana güveniyorlarsa, oyuncu seçim, oynatma sistemime güveniyorlarsa... Ben sorumluluk sahibi birisiyim. Bırakmak, bu gömleği çıkartıp aklanmak kolaya kaçmak olur. Bunu yapmam'' ifadelerini kullandı.
"KARAR FEDERASYONUN"
Milli takımda bundan sonra görev alıp almamasıyla ilgili kararı, Basketbol Federasyonu'nun belirleyeceğini belirten Tanjeviç, ''İstifa etmeyi hiç düşündünüz mü?'' sorusuna ise, ''Hayır. Bunu bir kere yaptım her zaman yapılmaz'' cevabını verdi.
Sırp antrenör, ''Sözleşmeniz ne zaman sona eriyor'' şeklindeki soruyu ise, ''Bunu federasyona sorun. Ben geldiğimde 3 yıllık sözleşme imzaladım daha sonra sözlü olarak bunun 2010'a kadar devam edeceğini söyledik. Ama tam cevap veremem. Bunu Basketbol Federasyonu'na sormak gerekir. Türkiye'deki basketbolu ben değil federasyon yönetiyor'' diye cevaplandırdı.
Oyuncular ile antrenör arasında polemik olduğu iddialarına da cevap veren Tanjeviç, ''Sanmıyorum. Ben sorun görmüyorum. Sadece normal şeyler oldu. Bir antrenör, oyuncuları teşvik etmek için bağırır, çağırır her idmanda buna benzer şeyler olur. Ama aramızda kavga olmamıştır'' dedi.
''ARZUMUZU SAHAYA YANSITAMADIK''
Türk Milli Takımı'nın şampiyonada daha iyi oynaması gerektiğini ifade eden Bogdan Tanjeviç, ''Takımdan daha fazla şey bekliyordum. Beklenen bir başarıyı elde edememek antrenörün sorunu. Sadece iyi bir oyun sergiledik belki kazansaydık şu anda başka şeyler konuşuyor olacaktık. 47 günlük çalışmadan sonra bizi belkide üçüncülüğe taşıyacak bir başarı elde edebilirdik. Devam edebilirdik. Daha iyisini yapma arzumuzu, enerjimizi gösteremedik. İlk defa İtalya maçında iyi formda olan bir takım gördük. Ama o maçta da serbest atışlardaki düşük isabet bizi cezalandırdı. Ama bu kötü olan performansımızı inkar etmemize hak sağlamaz. Kamuoyu, ülke ve biz böyle bir sonuç beklemiyorduk'' diye konuştu.
''BÜYÜK REVİZYON OLMAYACAK''
Avrupa Şampiyonası'nda alınan başarısızlıktan sonra milli takım kadrosunda 'büyük bir revizyon olmayacağını' kaydeden tecrübeli teknik adam, şampiyonaya gelirken de revizyona gitmediklerini, sadece sezon içindeki performanslarını göz önüne tutarak yeteneklerini ölçmek ve onlarla devam edip edilemeyeceğini görmek için bazı genç oyuncuları kadroya aldıklarını ifade etti.
İtalya maçında iyi bir performans sergilemesine rağmen Kaya Peker'i yeterince oynatmadığı için yöneltilen eleştirileri de kabul eden Sırp antrenör, ''Evet haklısınız. İtalya maçında Mehmet Okur'u biraz daha dinlendirip, Kaya Peker'i özellikle oyunun sonlarında daha fazla oynatmalıydım'' dedi.
Ersan İlyasova'nın hazırlık maçlarında iyi bir performans sergilediğini ve bu yüzden sürekli ona destek olduğunu dile getiren tecrübeli antrenör, şampiyona boyunca elindeki 12 oyuncudan dokuzunu kullandığına ilişkin öz eleştiride de bulundu.
"SERKAN'IN EKSİKLİĞİNİ HİSSETTİK''
Serkan Erdoğan'ın, kadro sistemini eleştiren demeciyle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Tanjeviç, ''Eğer ben Serkan'a telefon edersem belki bana bunları söylemediğini ifade edecek. Her şeyden önce herkesin görüşüne saygı gösteriyorum. Onun eksikliğini burada çok hissettiğimi söylemek zorundayım. Takımın performansıyla ilgili bu benim küçük özürlerimden biri. Kalbim onunlaydı, insan olarak hiçbir problem yaşamadım ve sağlığı için her zaman endişelendim'' dedi.

Tanjevic: Bırakmak, kaçmak olur
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-